fbpx
Uudised

Tartus peetakse tipptasemel sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi

Täna, 5. detsembril algas Tartus 13. rahvusvaheline sõja- ja katastroofimeditsiini konverents, mis seekord keskendub sõjameditsiini väljaõppe, simulatsiooni, traumahaigete käsitluse, juhtimise ja meeskonna treeningu teemadele.

„Laiapindne riigikaitse on läbi nende konverentside kaudu saanud palju juurde meditsiinilise toetuse tagamise süsteemi loomiseks,“ ütles konverentsi korraldaja Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane. „Konverentsil räägivad välisriikide meedikud praktilisest kogemusest sõja- ja katastroofimeditsiinis. Eesti meedikud on tegelenud oma töös küll raskete traumahaigetega,  aga õnneks vähe suurõnnetuste puhul massikannatanutega, kuid sõjas on kaks eelmist koos ja sellist praktilist kogemust ei ole meil Eestis ülemäära palju,“ lisas kolonelleitnant Varblane.

Lisaks ettekannetele osalejad võivad osa võtta simulatsiooni ja traumahaige käsitlemise teemalistest töötubadest. Konverentsi raames toimub ka näitus, kus tutvustatakse erakorralises meditsiinis, sõja- ja katastroofimeditsiinis ning väljaõppes kasutatavaid vahendeid ning erialast kirjandust.

Kaks päeva kestva konverentsi jooksul teevad ettekandeid oma ala spetsialistid USA-st, Ühendkuningriigist, Austriast, Hollandist, Saksamaalt, Leedust, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Eestist.

Sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsist Tartus Dorpat konverentsikeskuses võtab tänase ja homse päeva jooksul osa ligi 400 huvilist, kelle seas on esindatud nii kaitseväe- kui ka tsiviilmeedikud, Tartu ülikooli arstitudengid, Tartu ja Tallinna tervishoiu kõrgkoolide tudengid, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajad, ministeeriumide ja tsiviilhaiglate esindajad ning teised valdkonnast huvitatud nii Eestist kui välismaalt. Konverentsi korraldavad Kaitseväe Akadeemia koostöös kaitseväe meditsiiniteenistusega.

Kaitseväe Akadeemia