fbpx
Uudised

Tartus toimub NATO keelekonverents

26.maist kuni 31.maini toimub Tartus Rahvusvahelise keelekoordineerimise büroo (BILC) iga-aastane konverents, kus osalevad seekord 35 riigi keelepoliitika ning õpetamise ja keeleoskuse hindamise eest vastutavad esindajad.

 

 

„Me ei mõtle igapäevaselt väga palju keele tähtsuse peale, kuid kui erinevate riikide kaitseväelased peavad hakkama koos tegutsema, siis muutub keelest arusaamine tähtsaks. Konverentsil osalejad arutlevad Tartus, kuidas oma igapäevases töös selle eest hea seista, et erinevate riikide sõjaväelased teineteist võimalikult hästi mõistaks,“ ütles Kaitseväe Akadeemia õppeosakonna juhataja Nele Rand.

52. korda aset leidva konverentsi eesmärgiks ontõhustada NATO ja NATO partnerite koostegutsemisvõimet läbi keeleoskuse tõstmise. Seekordse konverentsi fookuses on keeleoskuse vajaduse hindamine erinevate osapoolte vaatenurgast ja selle aluseks oleva keeleõppe arendamine ning keeleoskuse hindamise standardiseerimine.

Konverentsi korraldab KVA õppeosakonna võõrkeelte õppetool ning. BILC on NATO nõuandev organ keeleõppe ja keeleoskuse mõõtmise ning hindamise küsimustes. BILC´i koduleht asub https://www.natobilc.org/en/

Kaitseväe Akadeemia