fbpx
Uudised

Tartus toimub sõja- ja katastroofimeditsiini konverents

Kaitseväe meditsiiniteenistus ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinkeskus korraldavad 4. ja 5. detsembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverentsi teemal „Sõja- ja katastroofimeditsiin“.

Konverentsi korraldaja major Ahti Varblase sõnul pööratakse konverentsil sõja- ja katastroofimeditsiini teemade kõrval tähelepanu ka sõja- ja katastroofipiirkonnas viibimisega seotud psühholoogilistele külgedele. „Ettekannetes räägitakse lisaks eelnevale ka ebola välihaigla ettevalmistusest Sierra Leone näitel ning tsiviil-militaarkoostöö arendamise olulisusest ja võimalustest,“ ütles major Varblane.

Konverentsi ettekanded toimuvad mõlemal päeval kell 9.00 – 16.00 paralleelselt kahes auditooriumis. Ettekanded on nii eesti kui ka inglise keeles ning soovi korral saab kasutada sünkroontõlget.

Konverentsi avapäeval, 4. detsembril kell 19.00 toimub osalejatele pidulik õhtusöök, mille osalemistasu on 40 eurot inimese kohta. Õhtusöögile võib tulla koos kaaslasega, riietus pidulik.

Konverentsi tasu on ühe päeva eest 25 eurot ja kahe päeva eest 45 eurot. Konverentsil osalemine on kaitseväes töötavatele meedikutele tasuta. Tasuta saavad konverentsil osaleda ka Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilased ning Tallinna ja Tartu Tervishoiukõrgkoolide õe ja ämmaemanda õppe üliõpilased, kellel on sõja- ja katastroofimeditsiini aine põhiõppes.

Konverentsile on võimalik registreeruda 28. novembrini. Registreerimisankeet asub siin. Palume kindlasti märkida sünkroontõlke vajadus.

Täiendav info kvyoa.meditsiin[at]mil.ee või telefonidel 7176182 ja 7176175.

Kaitseväe Akadeemia