Kaitseväe meditsiiniteenistus ning KVÜÕA meditsiinikeskus korraldas täna, 8. detsembril Tartus sõja-ja katastroofimeditsiini konverentsi, kus lisaks Eesti spetsialistidele esinesid külalised Rootsi ja Leedu kaitsevägedest.
„Konverentsi eesmärk on vahetada sõja- ja katastroofimeditsiini alaseid kogemusi, räägime sõjameditsiiniabi andmise eripäradest ja probleemidest, sõjatraumade käsitlemisest,” ütles konverentsi peakorraldaja, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste meditsiinikeskuse ülem major Ahti Varblane. Varblase sõnul on konverentsi teine oluline eesmärk tutvustada sõjameditsiini tsiviilmeedikutele, kelle seast kaitsevägi saab oma järelkasvu ja reservi.
Konverentsil rääkisid Eesti kirurgid oma kogemustest sõjakirurgia vallas Afganistanis Camp Bastioni välihaiglas, oma kogemusi Afganistanis jagasid ka Rootsi ja Leedu sõjaväearstid.
„Mitu ettekannet käsitleb Afganistani teemat, sest seal on meil reaalselt tegutsev sõjaaja meditsiin,“ selgitas major Varblane. „Siiski käsitlevad konverentsi ettekanded ka seda, kuidas külmas talves edukalt valmistuda raskeks tööks kõrbekuumuses ning tsiviil- ja militaarkoostööst Eesti tervishoius.“
Kaitseväe meditsiiniteenistus korraldas sõja- ja katastroofimeditsiini aastakonverentsi viiendat korda. Konverentsil osaleb ligi 260 kaitseväe- ja tsiviilmeedikut, meditsiiniüliõpilast ja residenti. Konverents toimus Dorpati konverentsikeskuses.