fbpx
Uudised

Tartus toimuvad 12.-14. märtsil kaitseväe harjutused


12.-14. märtsil korraldavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Tartus kaitseväe taktikaharjutusi, mille raames liiguvad Kõrgema Sõjakooli kadetid linnas relvastatult ja lahingvarustuses, et harjutada patrullimist asustatud piirkonnas.

Sõjakooli kadetid kannavad 12.-14. märtsil Tartu linnas patrullides pildil nähtavat varustust.

„Sellised harjutused Tartus on vajalikud selleks, et läbi üksuste treenimise võimalikult realistlikus keskkonnas olla valmis linnaelanike parimaks sõjaliseks kaitseks agressiooni korral,“ ütles KVÜÕA rühmataktika grupi ülem major Marko Pungar. „Oleme väga tänulikud Tartu elanike mõistva suhtumise eest,“ lisas major Pungar.

12.-13. märtsil patrullivad Sõjakooli kadetid Tartus Jaamamõisa linnaosas, kus kasutatakse lahingutegevuse imiteerimiseks vähesel määral paukpadruneid ja suitsugranaate järgides rangelt ohutustehnilisi eeskirju, et mitte seada ohtu linnakodanike tervist ja vara.

14.märtsil viib KVÜÕA läbi harjutuse Tartu avaturu piirkonnas, kus ainult liigutakse relvastatult, paukpadruneid vms ei kasutata.

Harjutused on kooskõlastatud Tartu linnavalitsuse ja Häirekeskusega, kõiki harjutuste tegevusi jälgivad KVÜÕA kogenud instruktorid, kes tagavad ka ohutuse ümbruskonna jaoks. Patrullimise käigus ei sisene osalejad eravaldustesse ega siseruumidesse ning pärast patrullharjutust korrastab KVÜÕA kasutatud alad.

Kõik kaebused ja tähelepanekud palub KVÜÕA edastada staabiveebel Raido Rõivasele telefonil 53327450 või raido.roivas(at)mil.ee.

Kaitseväe Akadeemia