fbpx
Uudised

Töövarjulised saabusid täna ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustesse

Täna võtsid töövarjulisi vastu ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, kuhu saabus seitse koolinoort.

Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi abiturient Karl-Ander Mei oli töövari sõjakooli kadetile. „Tulin töövarjuks sõjakooli, sest olen enda tuleviku plaaninud siduda militaareluga. Tänane päev on olnud väga huvitav, olen saanud kadettidelt infot sõjakooli ja sealse õppe kohta ning olen ka ise mõelnud sõjakooli või lahingukooli minna,“ ütles Mei, kes eelmisel aastal astus ka Kaitseliitu.

Suur osa KVÜÕA töövarjulistest oli täna metsas, kus toimus kadettide väljaõpe. Tallinna 21. Kooli abiturient Agnes Värik on väga rahul, et ei pidanud klassiruumis olema, vaid sai minna metsa reaalset tegevust jälgima. „Varjutasin täna sõjakooli taktikaõpetajat, kes oli koos kadettidega metsas. Hommikul nägin õpetamisprotsessi ja siis vaatasin, kuidas kadetid harjutasid vastase ründamist,“ ütles Värik, kes on väga rahul, et tuli töövarjuks sõjakooli.

Lisaks kadettidele ja taktikaõpetajale olid KVÜÕAs töövarjulised ka sõja- ja katastroofimeditsiini keskuses ning muuseumis.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on kaitseministeeriumi valitsemisalas ja Kaitseväe juhataja vahetus alluvuses olev Eesti ainus riigikaitseline rakenduskõrgkool.

Galerii: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58405

Kaitseväe Akadeemia