fbpx
Uudised

Tule arutlema sümpoosionil “Eestikeelne ülikool, eestikeelne teadus”

23. novembril toimub Haridus- ja Teadusministeeriumis sümpoosion”Eestikeelne ülikool, eestikeelne teadus”, kuhu oodatakse osalema kõiki huvilisi. 

Eestikeelse terminoloogia programmi abil on kõrgkoolid korraldanud eestikeelset teadustegevust väärtustavaid üritusi: koolitusi, konverentse, akadeemilisi arutelusid, samuti kajastanud toimunut trükistes ja meedias. Teadus- ja erialakeelele keskenduv üritustesari sai Eesti Maaülikooli eestvõttel alguse 2013. aastal. Selle aasta sümpoosioni põhiteemad on teaduskommunikatsioon, erialakeel ja kõrghariduse keel.

Sümpoosionil esinevad oma valdkonna juhtivad eestkõnelejad: kõrgkoolide rektorid ja teadusasutuste juhid ning nende asemikud, ministeeriumide ja Euroopa Liidu institutsioonide esindajad, oma erialal rahvusvahelist tunnustust pälvinud teadlased.

Korraldajad ja moderaatorid on Ülle Sihver (Eesti Maaülikool), Reet Hendrikson (Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused) ja Sirli Zupping (Tartu Ülikool).

Sümpoosionile saab registreeruda 5. novembrini. Kava ja registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZjRxDgkyTuMAGIsUNnWUxX2IOWcHd3bago_PBbfYyleGtfA/viewform

Lisainfo: [email protected]

Kaitseväe Akadeemia