fbpx
Uudised

Tulevased reservohvitserid hüppasid Lahingukoolis jääauku

Täna harjutasid reservrühmaülema kursust läbivad ajateenijad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis, kuidas tegutseda jääauku kukkumise korral.

„Kuna tegemist on tulevaste reservrühmaülematega, siis on nende jaoks oluline juhtimiskogemus. Õppurid peavad olema valmis ootamatuteks olukordadeks ja täna harjutasime, kuidas tegutseda olukorras, kus keegi peaks maastikul olles jääauku kukkuma,“ ütles reservrühmaülema kursuse ülem leitnant Irene Kool.

Harjutuse eesmärgiks oli võimaldada tulevasel reservohvitseril mõista, kuidas juhtida üksust ja organiseerida üksuse lahinguvõime taastamist talvistes tingimustes, kus keegi üksusest on vajunud läbi jää vette. Harjutus ei kuulu reservrühmaülema kursuse õppekavasse, mistõttu oli sellel osalemine vabatahtlik.

Õppurid kandsid jääauku hüpates 5-kilogrammist seljakotti, milles olid veekindlalt pakitud riided. Lisaks said nad kaela jäänaasklid, mida sai kasutada jääaugust väljumiseks. Leitnant Kooli sõnul on jääaugu harjutus ajateenijate seas alati hästi vastu võetud ning sellest on kasu ka tsiviilmaailmas.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Rohkem pilte: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58513

Kaitseväe Akadeemia