fbpx
Uudised

Tulevased reservohvitserid ja reservtervishoiutöötajad andsid truudusetõotuse

Tulevased reservohvitserid truudusetõotust andmas

Reedel, 8. juunil andsid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis sõdurivande reservtervishoiutöötajate ja vabatahtlike reservohvitseride kursuse õppurid.

Sõdurivandega tõotab kaitseväelane jääda ustavaks Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kaitsta Eesti Vabariiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olla valmis ohverdama oma elu isamaa eest ning pidada kinni kaitseväe distsipliinist.

„Oma vanuse tõttu olen näinud Eesti Kaitseväe erinevaid arenguetappe ning praegune seis on oluliselt erinev sellest, mis oli aastaid tagasi. Minu muljed nii kursusest ja väljaõppest kui ka Kaitseväest on väga positiivsed – see on väga kõrgel tasemel,“ ütles vabatahtlike reservohvitseride kursusel osalev kirjanik Tiit Aleksejev.

Reservohvitseride kursuse ülema vanemveebel Tanel Kõrrani sõnul on tegemist väga õpihimuliste ja aktiivsete kursuslastega, kes haaravad teadmisi lennult. „Täna lõppenud teise mooduli esimese nädala põhiline rõhuasetus oli relvaõppel. Kursuse teisel nädalal läksime patrull-laagrisse, mis kulmineerus reedel rühma varitsusega,“ ütles vanemveebel Kõrran.

Kursuse väljaõppekava koosneb neljast kaheteistkümnepäevasest moodulist. Esimese mooduli läbisid tulevased reservohvitserid aprilli algul, mil nad õppisid ja tuletasid meelde üksikvõitleja oskusi ning läbisid relvatesti ja sõdurieksami. Seekordsel kursusel on kokku 25 erineva taustaga reservohvitserikandidaati, kes on avaldanud soovi panustada Eesti riigikaitsesse sõjalise juhina.

Lisaks lõpetas reservtervishoiutöötajate baaskursuse seitse meditsiinitöötajat. Kaheks kahenädalaseks mooduliks jagunenud reservtervishoiutöötajate sõjalisel baaskursusel omandasid kursuslased teadmisi rivi-, relva-, side-, pioneeri-, ja meditsiiniõppest ning sõjatopograafiast. Kursuse teine moodul keskendus välisoskustele ning selle käigus läbisid kursuslased ka laskeoskustesti ja lahinglaskmised.

Kursuse edukalt lõpetanud arstid saavad lipniku auastme ja medõed nooremveebli auastme. Arstiteaduskonna meditsiinitudengid jäävad kuni kõrghariduse omandamiseni reserv-erialaohvitseri ning tervishoiukõrgkooli üliõpilased reservallohvitseri kandidaatideks.

Kaitseväe Akadeemia