fbpx
Uudised

Tulevased tegevväelastest doktorandid osalesid kaitseväe esimeses kirjutamislaagris

7.-9.novembrini osalesid doktorantuuris õpinguid alustavad tegevväelased Voorel peetud kaitseväe esimeses kirjutamislaagris.

Kirjutamislaagri kaitseväe poolne eestvedaja, KVÜÕA rakendusuuringute keskuse nooremteadur kolonelleitnant Tõnis Männiste ja Tartu Ülikooli Strateegilise Jätkusuutlikkuse Kompetentsikeskuse juhataja Kairi Kasearu rõhutasid, et laager lõi viljaka akadeemilise õhkkonna, kus arutati kaitseväest tulevate praktiliste uurimisvajaduste ümbertõlkimist ja asetamist akadeemilise uurimise konteksti.

Lisaks doktorantuuris õpinguid alustavatele tegevväelastele oli laagris võimalik osaleda ka kolmel tegevväelasel, kes on huvitatud doktoriõpingutest ning kaaluvad võimalust lähiaastatel jätkata karjääri akadeemilises keskkonnas.

Kirjutamislaagri eesmärk oli teha sissejuhatus akadeemilisse maailma sisenemiseks ja anda esmased juhised doktoritöö kavandi koostamiseks. Laagri viisid läbi Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused koostöös Tartu Ülikooli majanduse ja Innovatsiooni doktorikooli ja Tartu Ülikooli Strateegilise Jätkusuutlikkuse Kompetentsikeskusega.

Kaitseväe Akadeemia