fbpx
Uudised

Tulevased vanemallohvitserid läbisid veeblirännaku

Tulevased allohvitserid läbimas rohkem kui 90 kilomeetripikkust veeblirännakut.
Tulevased allohvitserid läbimas rohkem kui 90 kilomeetripikkust veeblirännakut.

Täna lõppes kahepäevane enam kui 90 kilomeetrine vanemallohvitseride baaskursuse veeblirännak, mis on oma iseloomult üks keerulisemaid ja raskemaid kogu kaitseväes.

Rännaku läbiviija vanemveebel Tanel Aldošini sõnul näitas rännak õppurite meeskonnatöö oskust ja füüsilist taset. „Veeblirännaku peamine eesmärk on jätkata juba üle kümne aasta kestnud traditsiooni ning tõsta kursuse sisemist sidet ja distsipliini,“ ütles vanemveebel Aldošin.

Rännaku edukalt lõpetanud seersantõppur Kristo Aderil aitas lõpuni vastu pidada kõrge motivatsioon. „Olgugi, et öösel tekkisid loobumismõtted, oli tahtmine suur ja olenemata ligi 20 kilogrammisest seljakotist kõndisime meeskonnana lõpuni,“ rääkis seersantõppur Ader.

Üle 90 kilomeetri pikkusel rännakul sooritasid õppurid gruppidena erinevaid meeskonnaharjutusi, mille eesmärk oli kontrollida nende juhiomadusi ning füüsilist ja vaimset valmisolekut. Rännakust võttis osa 50 õppurit.

Vanemallohvitseride baaskursuse ühisõpingud lõpevad järgmisel nädalal. Seejärel lähevad õppurid erialaõpingutele, kus omandavad järgneva kolmeteistkümne õppenädala jooksul vastavalt valitud erialale teadmisi jalaväe-, pioneeri-, side-, sõjaväepolitsei– ja logistika suunal ning sooritavad üheteist õppenädala pikkuse praktika. Järjekorras 39. vanemallohvitseride baaskursus lõpeb 18. juunil piduliku lõpuaktusega.

Vanemallohvitseride baaskursusel saavad osaleda kõikide väeliikide vanemallohvitserid. Kursusel õppimise eelduseks on läbitud nooremallohvitseri õpe. Kursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme. Vanemallohvitseride koolitamist alustati lahingukoolis 1993. aasta alguses.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia