fbpx
Uudised

Tulevased veeblid pandi füüsiliselt proovile

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Võrus asuva Lahingukooli vanemallohvitseride põhikursus pandi täna proovile seersantõppuri jooksuga, mille eesmärgiks oli hinnata kursuslaste füüsilist võimekust.

“Õppurite füüsiline pool on kursuse jooksul hästi arenenud ning suur rõõm on näha, et füüsiline aktiivsus pakub naudingut ning positiivne suhtumine ja naeratus näol läbiti kogu võistlusmaa. Õppurid näitasid takistuste läbimisel leidlikkust ja osavust ning kogu kursus pingutas oma võimetele kohaselt,” ütles Lahingukooli veebel vanemveebel Indrek Ojasoo, kes neli aastat tagasi seersantõppuri jooksu algatas.

Viiekilomeetrisel rajal pandi kursuslased proovile veetakistuste ja truupide ületamisel, tõketest üleronimisel ja nöörtõkke alt läbi roomamisel. Raja läbis ligi 70 vanemallohvitseri põhikursuse õppurit ning ka Lahingukooli ülem major Meelis Jõemaa.

Sel aastal tehti ka uus rajarekord, milleks oli 22 minutit ja 54 sekundit.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Rohkem pilte siit: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58984

Kaitseväe Akadeemia