fbpx
Uudised

Ühtlustamiskursuse osalejad lihvisid koostöövõimet

Täna lõpeb Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) Kõrgemas Sõjakoolis viis nädalat kestnud ühtlustamiskursus sel õppeaastal kooli vastuvõetud õppuritele. Kursuse eesmärk oli uute õppurite teadmiste, oskuste ja taseme ühtlustamine nii üksiksõduri kui jaotasandil.

Tartu lähistel korraldatud kursusel tuli õppuritel esimese kolme nädala jooksul meelde tuletada, õppida ja lihvida välioskusi. Üksikvõitleja koolitus koosnes relva- ja laskeõppest ning meditsiinikursusest. Pärast teadmiste hindamist läbisid õppurid lahingõppe ning sooritasid eelviimasel kursusepäeval lõpurännaku.

„Kursuslaste tase oli alguses väga erinev, kuna õppima tullakse erinevatest kohtadest,“ ütles kursuse läbiviija 14. põhikursuse ülem leitnant Ivo Silbaum. Leitnant Silbaum kinnitas, et kursuse eesmärk õppurite taset ühistele alustele viia sai täidetud.

Noorkadetid Alain-Edward Urm, Viktor Bubnov ja Rein Adoson kadetirännaku kontrollpunktis.
Kõrgema Sõjakooli nooremohvitseride kursusel õppiva Kaspar Kalmuse (34) sõnul on väljaõppes eelnevaga võrreldes palju muutunud ja arenenud. Õpe oli väga intensiivne – kogu aeg on olnud midagi teha kas uute asjade õppimisel või vanade kordamisel.

„Meist saab tulevaste ohvitseride põlvkond, kes teevad edaspidi erinevates asutustes teenides omavahel koostööd,“ kinnitab Kalmus läbitud kursuse vajalikkust.

Ühtlustamiskursuse lõpetasid kõik kursust alustanud 81 õppurit: 52 maaväe õppesuuna,12 õhuväe õppesuuna ning 17 juba kõrgharidusega ohvitserikursuse õppurit. Ühtlustamiskursuse edukas läbimine on eeldus saada põhiõppekavale, et spetsialiseeruda seejärel oma õppesuunale. Uuest nädalast jätkub õppuritel põhiõppekava raames kõigepealt akadeemiline õppesessioon, seejärel aga rühmakursus ja muu praktiline õpe.

Kaitseväe Akadeemia