fbpx
Uudised

Ukraina arstid täiendavad sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses teadmisi

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses kursus, kus 20 Ukraina arsti omandavad teadmisi traumameeskonna ülesannetest ning selle töö korraldusest.

„Täna alanud kursus on traumahaige käsitluse meeskonnatöö nurgakivi ehk õppurid saavad teadmised sellest, kuidas meeskonnana süstemaatiliselt käsitleda traumahaiget,“ ütles kursuse läbiviija kapten Indrek Olveti.

Nädal aega kestva kursuse eesmärgiks on anda õppuritele teadmised traumahaige käsitlemisest traumameeskonnana haigla erakorralise meditsiini osakonna tasemel ja traumameeskonna töö juhtimisest. Lisaks on üheks kursuse osaks rahvusvahelise standardi järgi korraldatav traumahaige käsitlemise kursus edasijõudnutele (ATLS).

Meditsiinikursus, millest võtab osa 20 Ukraina arsti, on korraldatud kaitseministeeriumi, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ja mittetulundusühingu Vaba Ukraina koostööl.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Kaitseväe Akadeemia