fbpx
Uudised

Ukraina meditsiiniinstruktorid käisid KVÜÕA-s oma oskusi täiendamas

Lõpueksam. Foto: Ave EermaTäna lõpeb Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes neljas Ukraina sõjaväe meditsiiniinstruktorite kursus, millest võtab osa 20 õppurit.

Kursuslased sooritavad täna lõpueksamit. Täiendõppe läbiviija kapten Indrek Olveti sõnul on meedikud kursusel õpitu väga hästi omaks võtnud. „Praeguses grupis on väga palju praktikuid, ja on näha, et neil on ka eelnevad baasteadmised olemas,“ ütles kapten Olveti.

Olveti sõnul on praegu ja eelnevalt Ukraina meedikutele läbi viidud kursuste tagasiside põhjal kõige huvitavamad olnud väliharjutuse praktilised tööjaamad. „Kursus loob mõlemapoolset kasu nii pedagoogiliste teadmiste jagamisest kui ka reaalsete kogemuste arutamisest,“ ütles kapten Olveti.

Õppurid täiendasid kursusel oma teadmisi lahinguvälja kannatanu käsitlusest ja pedagoogikast ning tutvusid Tartu kiirabi ja Maarjamõisa erakorralise meditsiini osakonna tööga. Meedikuid koolitasid kaitseväe, Tallinna kiirabi ja Põhja-Eesti regionaalhaigla arstid.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Kaitseväe Akadeemia