fbpx
Uudised

Üle 300 noore tutvus sõjakoolis ohvitseriks õppimise võimalustega

Kõrgema Sõjakooli kadetid korraldasid täna käimasoleva õppeaasta eelviimase lahtiste uste päeva, mida külastas üle 300 koolinoore.

Sõjakooli põhikursuse kadetid rääkisid noortele riigikaitsest ja sõjakoolis õppimisest, tutvustasid õppe- ja eluruume ning kaitseväe relvastust ja varustust. Huvilised said külastada õppeasutuste sõjamuuseumi ning infot sisseastumiskatsete ja õppimisvõimaluste kohta.

„Mina jäin külastusega rahule, sest õpilased kuulsid kõike põhilist informatsiooni õppimisvõimaluste- ja tingimuste ning ohvitserikarjääri kohta. Olen sõjakooli lahtiste uste päevi alati ka teistele riigikaitseõpetajatele soovitanud ja meil endal on see koos mõne väeosa külastusega kindel iga-aastane projekt, mis käib riigikaitsekursuse läbimise juurde,“ ütles Toila ja Sillamäe Gümnaasiumi riigikaitseõpetaja Ivar Rooma.

Aprillikuu lahtiste uste päeva külastas üle 300 kooliõpilase Elvast, Narvast, Koselt, Kiviõlist, Laevast, Sillamäelt Toilast, Tartust, Tallinnast ja Valgast.

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab Kõrgem Sõjakool peaaegu igal kuul. Sellel poolaastal on huvilistel võimalus tutvuda kadettide elu ja õppega veel 31. mail.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Samuti on sõjakoolis võimalik õppida aastasel nooremohvitseride täiendusõppekursusel ohvitseriks neil, kel kõrgharidus juba olemas ja ajateenistus läbitud. Sel aastal saab sisseastumisdokumente esitada 25. juunist kuni 7. juulini.

Kaitseväe Akadeemia