fbpx
Uudised

Urmas Aali orienteerumisel võidutses õhuvägi

Pildil Kõrgema Sõjakooli 16. põhikrsuse kadetid, kes võitsid orienteerumise KVÜÕA sisearvestuses.

Täna Unikülas toimunud Urmas Aali nimelisel suundorienteerumise võistluse võitis kolmandat korda järjest nooremleitnant Lauri Malrsroos õhuväe lennubaasist. Parimaks võistkonnaks tunnistati õhuväe võistkond.

Kuue kilomeetri pikkuse võistluse võitis nooremleitnant Malsroos ajaga 36 minutit ja 57 sekundit.

„Tänane võistlus läks hästi, oma jooksuga olen väga rahul. Maastik oli piisavalt keeruline, et nõudis nii füüsilist kui ka tehnilist poolt,“ ütles nooremleitnant Malsroos. „Eks see kolmas võit järjest tuli tänu sellele, et olen orienteerumisega juba pikka aega tegelenud ja eks konkurendid on mõni aasta tugevamad, mõni aasta nõrgemad. Viimased aastad on seni üsna hästi endal läinud ja eks selle tõttu on need võidud minule tulnud ka,“ lisas võitja.

Meeste kategoorias saavutas teise koha ajaga 40:54 Risto Randma Staabi- ja Sidepataljonist. Kolmandaks tuli leitnant Indrek Viikmaa ka Staabi- ja Sidepataljonist ajaga 43:26. „Parima kapteni“ eriauhinna pälvis tänavu kapten Rain Muru õhuväe lennubaasist, kes lõpetas tulemusega 43:26.

Naiste arvestuse võitis ajaga 1:10:59 vanemseersant Aune Surva Staabi- ja Sidepataljonist. Teiseks tuli kadett Jane Reiljan Kõrgema Sõjakooli õhuväe 5. põhikursuselt, kes läbis distantsi ajaga 1:11:54. Kolmandana lõpetas ajaga 1:18:22 kadett Erle Porroson 16. põhikursuselt.

Parima võistkonna karika võitis õhuväe lennubaasi võistkond, teise koha saavutas Staab- ja Sidepataljoni esindus ning kolmandaks tuli KVÜÕA meeskond. Võistkondade arvestuses läks arvesse kolme parima võistleja tulemus. KVÜÕA võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha 16. põhikursus, teiseks tuli 15. põhikursus ning kolmandaks jäi KVÜÕA kaader. Paremusjärjestuse selgitamisel läks arvesse kuue parima võistleja aeg.

Lisaks KVÜÕAle ja Kõrgemale Sõjakoolile osalesid võistlusel Staabi- ja Sidepataljoni, Vahipataljoni, mereväe, 1. jalaväebrigaadi, õhuväe, õhutõrjepataljoni, logistikapataljoni, suurtükiväepataljoni ja Kaitseliidu esindajad. Kokku oli võistlustele registreerunud 170 võistlejat.

Esimest korda viidi võistlus läbi 1998. aastal ja seda Sõjakooli orienteerumisvõistluse nime all. Alates 2002. aastast on võistlus kapten Urmas Aali nimeline.

Kapten Urmas Aal oli aastatel 1999-2001 KVÜÕA kõrgema sõjakooli ülem. Suure spordihuvilisena kaasas ta nii oma kolleege kui sõjakooli kadette aktiivselt spordi tegemisse. 2001. aastal traagiliselt hukkunud kapten Aali jaoks jäi viimaseks rivistuseks KVÜÕA aulas toimunud sõjakooli suundorienteerumise autasustamisrivistus.

Võistluse ja autasustamise pildigaleriid vaata siit.