fbpx
Uudised

USA allohvitserid tutvuvad Eesti kolleegide väljaõppega

USA allohvitserid tutvuvad Eesti kolleegide väljaõppega
USA allohvitserid tutvuvad Eesti kolleegide väljaõppega

Hetkel Eestis teeniva Ameerika Ühendriikide jalaväekompanii allohvitserid tutvuvad kolme päeva vältel Eesti allohvitseride karjäärimudeli ja õppeprogrammiga ning arutavad võimalike koostöövõimaluste üle.

„Eesti allohvitseride väljaõppe mõistmine on liitlastele oluline, et nad suudaksid oma allüksusi paremini juhtida just Eesti olusid arvestades,“ ütles seminari läbi viiva KVÜÕA Lahingukooli taktikainstruktor vanemveebel Inderk Ojasoo.

Vanemveebel Ojasoo sõnul tuli seminari ettepanek ameeriklastelt. „Eestis roteeruvad liitlased ei ole Eesti allohvitseride väljaõppega eriti kursis, seega soovisid nad tutvuda meie allohvitseride õppe läbiviimisega.“

Mõned liitlasvägede allohvitserid teenivad Eestis juba eelmise aasta sügisest ning oskavad välja tuua, millist infot neil allohvitseride suunal kõige enam vaja on.

Ühendriikide kompaniiveebel Jonathan Duncani sõnul on koostöö süvendamiseks oluline, et nooremallohvitserid ja vanemallohvitserid teaksid üksteise tausta ning kuidas me lahinguväljal otsuseid langetame.

Seminaril osalejad tutvuvad kolme päeva jooksul Eesti allohvitseride karjäärimudeli, õppeprogrammi ja vanemallohvitseride põhikursuse kavaga, külastavad Nursipalu harjutusvälja ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi.

Ameerika Ühendriikide allohvitserid tutvustavad Eesti allohvitseridele oma haridussüsteemi. Samuti arutletakse, millist täiendõpet Lahingukool liitlastele pakkuda võiks.

Kaitseväe Akadeemia