fbpx
Uudised

Uued kadetid saabusid Kõrgemasse Sõjakooli

Täna tulid sõjakooli uued kadetid.  Foto: Ave Eerma
Täna tulid sõjakooli uued kadetid. Foto: Ave Eerma

Täna hommikul saabusid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemasse Sõjakooli uued kadetid, kes pärast administratiivnädalal osalemist ühtlustamiskursusele lähevad.

Maaväe 19. põhikursuse ülem kapten Siim Saavaste ootab noorkadettidelt pühendumist. “Loodan, et uued õppurid näitavad, et nad tahavad kaitseväes teenida ning tõestavad, et väärivad seda elukutset ning kohta sõjakoolis,” ütles kapten Saavaste.

Administratiivnädala jooksul tutvustab kooli personal uutele kadettidele õppekorraldust, väljaõpet ja kodukorda ning kadetid saavad end ühiselamusse sisse seada. Järgmisest reedest algab noorkadettidel ühtlustamiskursus, mille eesmärgiks on ühtlustada õppurite sõjalise väljaõppe tase ja hinnata nende juhiomadusi ning õppimisvõimekust. Ühtlustamiskursus lõpeb septembri keskpaigas traditsioonilise lõpurännakuga.

Kõrgem Sõjakool võtab sel aastal rakenduskõrgharidusõppesse vastu 85 õppurit.

28. augustil tähistab Kõrgem Sõjakool õppeaasta algust piduliku jalutuskäigu ja relvanäitusega Riia 12 esisel platsil, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia