fbpx
Uudised

Vanemallohvitseriks pürgijad teevad täna sisseastumiskatseid

Täna, 4. juunil sooritavad sisseastumiskatseid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli vanemallohvitseride kursusele 98 kaitseväelast.

Sisseastumiskatsetel panevad vanemallohvitseride kursuse kandidaadid proovile oma füüsilise vastupidavuse ja sõjalised oskused. Lahingukooli õppima asumiseks on vaja läbida lahinguvarustuses viie kilomeetrisel suundorienteerumisrajal kümme kontrollpunkti 80 minutiga ja kolme kilomeetri pikkune kiirrännak 23 minutiga. Samuti peavad vanemallohvitseriks pürgijad sooritama lasketesti.

„Vanemallohvitseri kursusele soovijaid on rohkem kui eelmisel või üle-eelmisel aastal“ ütles Lahingkooli ülem, major Madis Nõmme. „Ma arvan, et sisseastujate hulga suurenemise põhjuseks varem vanemallohvitseride kursuse lõpetanute väljapaistev teenistus väeosades, mis annab eeskuju.“

Õppetöö algab vanemallohvitseride kursusel 5. augustil ja kestab 11 kuud. Esimese kahekümne nädala jooksul õpivad tulevased vanemallohvitserid Meegomäel rakenduspedagoogikat, relvaõpet, laskmist ning sõjalist juhtimist ja taktikat rühma tasemel. Järgneval kolmeteistkümnel õppenädalal omandavad õppurid erialaseid teadmisi jalaväe-, pioneeri-, side-, suurtükiväe-, õhutõrje-, sõjaväepolitsei-, logistika-, õhuväe- või mereväe suunal ning sooritavad üheteist õppenädala pikkuse praktika. 38. vanemallohvitseride baaskursus lõpeb 18. juunil 2013 piduliku lõpuaktusega.

Vanemallohvitseride baaskursusel saavad osaleda kõikide väeliikide vanemallohvitserid. Kursusel õppimise eeldus on läbitud nooremallohvitseri õpe. Kursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme. Vanemallohvitseride koolitamist alustati Lahingukoolis 1993. aasta alguses.

Kaitseväe Akadeemia