fbpx
Uudised

Vikipeedia terminivõistlus ootab osalejaid veel kuni 10. detsembrinI!

Vikipeedia terminivõistlus on Eesti kõrgkoolide ja teadusasutuste üliõpilastele, õppejõududele ja teadustöötajatele mõeldud artiklivõistlus, millega kutsutakse kirjutama ja täiendama eestikeelseid vikiartikleid. NB! Huvilistele korraldatakse veel üks vikiartikli koostamist käsitlev koolitus!

Selleks et eestikeelne terminiarendus suudaks sammu pidada järjest kiiremini muutuva maailma vajadustega, on Eesti kõrgkoolid appi võtnud Vikipeedia. Kutsume kõiki asjatundlikke eriala-, termini- ja keelehuvilisi täiendama Vikipeediat ning täpsustama ja täiendama sel moel eesti terminivara.

Võistluse eesmärk ongi avardada ja levitada eestikeelset terminivara ning kiirendada tänapäevase oskuskeele jõudmist Vikipeediasse.

Terminivõistlus toimub 10. oktoobrist kuni 10. detsembrini 2023. Seni on võistlusele esitatud 42 artiklit. Osalejaid on Kaitseväe Akadeemiast, ent ka Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Cambridge’i Ülikoolist, Narva Keeltelütseumist ja Tallinna Tehnikaülikoolist.

Neile, kellele näib artikli ülespanek Vikipeediasse keeruline, korraldab Wikimedia Eesti 21. novembril kell 17 veebikoolituse, kus näidatakse, kuidas vormistada mõne minutiga olemasolev tekst Vikipeedia artikliks. Osale kindlasti ja saad teada, kui lihtne see on!

Terminivõistlust korraldab MTÜ Wikimedia Eesti koos Eesti Keele Instituudi, Tartu Ülikooli, Kaitseväe Akadeemia, Eesti Maaülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga. Üritust aitab rahastada Haridus- ja Teadusministeerium strateegilise partnerluse programmi kaudu Wikimedia Eestiga.

Kõik hingelt ja vaimult teadlased, õppejõud ja üliõpilased on väga oodatud Vikipeediasse kirjutama. Jagamisele läheb arvukalt auhindu ja parimaid tunnustatakse 500-euroste stipendiumitega. Etteruttavalt olgu öeldud, et novembrist algavad ka teadusteemaliste pikemate vikiartiklite võistlus ja Eesti teadusfoto võistlus. Nii on aasta lõpp Vikipeedias kindlalt teaduse päralt.​

Tingimused on kättesaadavad Vikipeediast. Lisainfot saab meiliaadressil [email protected]. ​

Kaitseväe Akadeemia