fbpx
Uudised

Vikipeedia terminivõistlus ootab osalejaid!

10. oktoobril algab Vikipeedia terminivõistlus. Tegemist on Eesti kõrgkoolide ja teadusasutuste üliõpilastele ja töötajatele mõeldud artiklivõistlusega, millega kutsutakse kirjutama ja täiendama eestikeelseid vikiartikleid. 

Mõistel, terminil ja määratlusel võib olla süvenemiseta raske vahet teha. Samamoodi on keeruline tagada, et eesti terminiarendus suudaks sammu pidada järjest kiiremini muutuva maailma vajadustega. Selleks on Eesti kõrgkoolid appi võtnud Vikipeedia, et tuua terminid avalikkuse ette, ning kutsuvad kõiki asjatundlikke huvilisi eesti terminivara täpsustama ja täiendama.

Võistluse eesmärk on avardada ja levitada eestikeelset terminivara ning kiirendada tänapäevase oskuskeele jõudmist Vikipeediasse.

Terminivõistlus toimub 10. oktoobrist kuni 10. detsembrini 2023. Kõik hingelt ja vaimult teadlased, õppejõud ja üliõpilased on väga oodatud Vikipeediasse kirjutama ja vaatama Vikipeedia artiklite kirjutamiskoolitust. Jagamisele läheb arvukalt auhindu ja parimaid tunnustatakse 500-euroste stipendiumitega.

Etteruttavalt olgu öeldud, et novembrist algavad ka teadusteemaliste pikemate vikiartiklite võistlus ja Eesti teadusfoto võistlus. Nii on aasta lõpp Vikipeedias kindlalt teaduse päralt.

Terminivõistlust korraldab MTÜ Wikimedia Eesti koos Eesti Keele Instituudi, Eesti Maaülikooli, Kaitseväe Akadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga. Korraldamist aitab rahastada Haridus- ja Teadusministeerium strateegilise partnerluse programmi kaudu Wikimedia Eestiga.

Tingimused ja kirjutamiskoolitus on kättesaadavad Vikipeediast. Lisainfot saab meiliaadressil [email protected].

Kaitseväe Akadeemia