Kaitsevägi ja Terviseamet kutsuvad osalema ühisel sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsil, mille juhtivateks teemadeks on sel aastal tsiviil-militaar koostöö, sõja mõju vaimsele tervisele, vere ja verekomponentide kasutamine sõjas ja kriisiolukordades ning keemia-, kiirgus- ja bakterioloogilise saastega seotud ohud. Käimasolev sõda Ukrainas hoiab fookuses tervishoiuteenuse toimepidavuse tagamise kriisisituatsioonis, kui tervishoiu tavapärasele toimimisele lisaks tuleb tegeleda otsesest sõjast tingitud vigastustega piiratud ressurssidega olukorras.
Terviseamet juhib Eestis kriisideks valmisolekut tervisevaldkonnas läbi mitme tegevuse, sh riskide analüüsimise ja hindamise, plaanide koostamise, aga ka koolituste koordineerimisega. Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus tegeleb Eestis parameedikute ja tsiviilmeedikute lahingumeditsiini väljaõppe, õppuste korraldamise ning sõja- ja katastroofimeditsiini valdkonna teadus- ja arendustegevusega.
Järjekorras 17. sõja- ja katastroofimeditsiini konverents toob kokku nii tsiviil- kui militaarvaldkonna spetsialistid Eestist ja NATO partnerriikidest ning pakub kuulajatele võimalust teaduspõhiseks diskussiooniks sõja- ja katastroofimeditsiiniga seonduvatel teemadel. Konverentsil on võimalik osaleda erinevates töötubades, kohtuda valdkonnas tegutsevate tööstuse esindajatega ning tutvuda nende väljapanekuga.
Konverentsile registreerimine toimub SIIN.
Konverentsi ettekanded on eesti ja inglise keeles sünkroontõlkega.
The Estonian Defence Forces and the Estonian Health Board invite you to participate in a joint conference on military and disaster medicine. This year’s focus is on Civil-Military cooperation, the impact of war on mental health, dangers associated with chemical, radiation and bacteriological contamination and pre-hospital blood transfusioon. Ongoing war in Ukraine shows the importance of preparedness for entire national healthcare system and the need for constant adaptation to manage both civilian and military casualties while having limited resources.
Estonian Health Board leads crisis management and preparedness in healthcare by analyzing and assessing risks, making plans, and coordinating training and exercises. The War and Disaster Medicine Center of the Estonian Military Academy trains both combat paramedics and civilian medics and focuses on research and development in the field of military and disaster medicine in Estonia.
The 17th War and Disaster Medicine Conference aims to bring together both civilian and military experts from Estonia and NATO countries and to offer listeners an opportunity for evidence-based discussion on topics related to war and disaster medicine. Participating at the conference gives also oportunity to take part in workshops and meet the industry representatives working in the field.
Information about programme and workshops will be updated on an ongoing basis. Register HERE! (opens in a new tab)
Conference’s presentations are simultaneously interpretated between Estonian and English.